Jump to content
DanT31

Asa ramanem fara playeri

Recommended Posts

Eram mai devreme pe public si am asistat la o faza care putea fi usor evitata. Long story short, un baiat cu wg rosu, care continea un config de bhop.

Cred ca menajarea unor astfel de situatii se poate imbunatati, in ideea in care incercam sa ajutam jucatorul sa-si "repare" cs-ul, in loc sa-i dam ban permanent din prima, mai ales daca jucatorul se arata dornic.

Las aici link cu un snapshot la conversatie: https://imgur.com/a/FixVggS

Wg-ul juacatorului in cauza: Ghencinho - Report 2234656 | WarGods Cheat Defender

Cum ar trebui tratate astfel de situatii pe viitor ? Astept pareri. Personal nu mi se pare ca "wgrosu" e motiv de perm ban.

Am deschis acest topic strict pentru a discuta si a ma lamuri, nu incerc sa arunc cu pietre in directia nimanui. 

Solutia : sa stearga cs ala.. il downloadeaza pe al nostru.. e link pe server pus.. face wg si joaca...

Daca wargod-ul rosu e din cauza la.aliasuri pentru alea nu se da ban . Pentru ca poate fii de la config . Dar daca il are rosu de la bhop sau fast zoom care tot niste configuri sunt eu consider ca se da ban . Cum ai zis si tu wargodul rosu nu reprezinta un motiv de ban dar depinde din ce motiv . Cred ca acel bhop.cfg e motiv de ban . Nu poti sa zici ca nu se stia ca nu are acel config pentru ca mai are un wargod rosu tot la fel .

Cum consideri, insa atata timp cat omul te-a intrebat "Cu pozele cum fac?" as tinde sa cred ca nu stia foarte bine ce face. De multe ori gasesti cs-uri pe net cu tot cu configuri puse in el, iar aia care sunt codati pe bune nu prea se obosesc sa-ti faca wg, sa te intrebe unde iti da pozele etc...

In fine, as sugera ca pe viitor sa mai vorbim cu oamenii inainte sa scapam de ei din prima.

Pai pozele puteau fi curate . El avea doar wargodul rosu . Ai dreptate ca trebuia vorbit sa isi schimbe cs . Am gresit si eu acolo dar nu cred ca ban-ul a fost gresit . 

Trebuie vorbit in primul rand cu adminii... multi nu asteapta , nu ajuta oamenii....

Posted (edited)

Sunt total de acord cu Dant31, haideti sa mai muncim putin la " indreptarea" playerilor. Haideti sa-i indrumam cum sa remedieze problema si apoi vedem ce se intampla.Foarte multi playeri nu stiu ce iau de pe net.

Edited by WINSTON