Jump to content
Sign in to follow this  
Tibex

[FRIENDS] Reclamatie Rezolvata

Recommended Posts

Numele dvs: Tibex
Numele adminului reclamat: RATAY
Data si ora: 04.02.2021
Motiv reclamatie: gag fără motiv
Dovada (Print la consola sau demo): Imgur: The magic of the Internet

Nu am văzut răspunsul pentru că ați șters topic-ul, așa că am creeat unul nou.

În urmă cu trei zile am scris o reclamație pentru adminul mai sus menționat și azi am văzut că acel topic a dispărut fără să fi văzut vreun răspuns. Tocmai de aceea am îndrăznit să refac acea reclamație. Mă bucur că am găsit screenshot-ul din dovadă.

Din ce am inteles din postarile trecute, tu nu esti multumit de modul in care e administrat serverul. adminii samd, Ai ceva idei constructive sa ne ajute sa avansam ca si comunitate?

nu eram eu boss,mi a furat cineva identitatea,nici buletin nu mai am

Absolut. Am idei pentru practica acestui joc în 2021, la aproape 10 ani de la apariția versiunii Global Offensive. Încep cu principalul motiv pentru care am primit gag, și anume că dau info (fac monitor după mintea unora). Ce înseamnă Counter-Strike și de ce se joacă în echipă? Pentru că e joc de echipă și, în principiu, membrii echipei, teoretic, ar fi obligați să dea info pentru a ajuta la câștigarea rundei. Serverul nu e unul de competitive și informațiile date care nu sunt pe baza unui membru din propria echipă, nu sunt acceptate. Hai să folosesc un exemplu: Dacă eu mor într-un loc, datoria mea e să anunț locul în care am murit și ce anume am văzut înainte să mor. Dacă eu sunt mort și mă uit în continuare pe un membru din echipa mea și acesta moare, dacă nu scrie el pe chat, scriu eu locul în care a murit.

Deci, gag pentru info nu ar trebui să se dea. Ca excepție ar fi în momentul în care poate e 1v1 și cineva scrie pe chat locul în care se află adversarul sau să scrie că ”vezi că vine pe acolo în momentul x”. Atunci da, ăla poate fi numit monitor și trebuie pedepsit cu gag.

Doi la mână, ar fi ca atunci când sunt mai mult de 10 playeri (5v5) să fie băgată hartă mare.

Dacă sunt mulți afk, aceștia să fie mutați la spec. Dacă ar fi după mine, le-aș da kick.

Dacă cineva anunța un codat d-ăla cu cheat agresiv, acesta trebuie banat instant, fără să i se mai facă demo pe 10 runde. Nu știu cum se face aici pe server, dar pe altele așa se procedează.

Ce admin nu se ocupă de bună-starea server-ului, să fie eliminat din staff.

Inafara de unele derapaje verbale , pe joc, nu am putut sa constat decat o buna cunoastere a regulamentului din partea lui Tibex, precum si multe idei care mi se par inedite si de bun augur. Las la aprecierea d-voastra daca ar trebui adaptate in comunitatea pe care o servim cu drag.

Eu propun sa il punem manager pe server ! Astept voturile voastre !

Eu propun sa-i dai direct fondator! Are multe idei bune care ar ajuta 100% acest server sa fie in top 1 daca nu si mai mult ! #freeTibex #abuzadmin2021 #lasaticopiiisajoace

Sa nu exageram .. a dovedit ca a citit si regulament , si e steam-on , are si teamspeak .. il asteptam pe ts.fanmix.ro !

Sunt deacord. Pentru functia de manager trebuie o adeverinta de la medicul de familie cu mentiunea APT si un control paihologic. Trebuie prezentate pe forum , dupa care intri in paine.

Sunt de acord cu toata comentariile de mai sus. Da dovada de respect si o buna cunoastere a jocului, cred ca ne-ar ajuta foarte mult, cine stie poate cu ajutorul lui ajungem si comunitatea nr1 in Ro sau poate chiar la nivel global.

Edited by Foca

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...