Jump to content
Sign in to follow this  
v1ol

LAMURIRE !!

Recommended Posts

Salut !

am o mare nelamurire in legatura cu o speta a wg-ului galben si a playerilor care teoretic la wg sunt pe albastru, dar in subsidiar totul rosu (last detection : true)

EX https://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=2235407

Parerile au fost impartite (erau si alti admini on) in legatura cu banarea sau nu a playerului - de discutat cu el nu se pune problema - dupa wg a stat spectator o vreme si a iesit fara a vb desi au fost mari insistente din partea mea - bineinteles fara a jigni.

wg are mai multe imperfectiuni decat am crede. Asta toamna mi-a dat rosu pt ca au avut o problema legata de driver nvidia, chiar de aici mi-au zis sa fac update la driver si a fost ok. Apoi sunt fake red flags, cum sunt unele pentru alias - alias e practic un shortcut si jocul e programat sa permita - de ex pot sa pun bind pe o comanda specifica de admin. Apoi, nu ma pricep la detalii legate de coduri, insa mi-a zis cineva care are mai multa experienta si tine un server ca nu e deloc fail safe - adica ar fi coduri care trec de wg. Cel mai bun instrument trebuie sa fie ochiul si intuitia proprie. Daca vrei sa dezvolt pe ideea asta, se rezolva. 

image.thumb.png.0150d9867e4df61fd573b5e265ca15b1.png

La asta te referi cu galben. Citeste ce scrie jos te rog. Sunt doar niste fisiere care nu-s in lista lor, alba sau neagra. Practic nu inseamna nimic.

As vrea sa vada si Chiftea ce am zis aici, ca nu ati putut intra pe ts sa discutam.

Ce ti-am scris mai sus nu-s generalitati off-topic asa cum ai zis pe server.

Sunt realitati si imi pierd timp sa scriu pentru ca imi esti simpatic. La 44 de ani si cs 1.6 cumparat acum 15 ani, am avut timp sa invat destule, chiar daca mai mult a fost pauza de cs. 

Intotdeauna cand ai dubii legat de un jucator, ia in calcul:

1. Are steam? Cei care-si cumpara jocul au sanse enorm mai mici sa isi riste contul cu coduri, si daca au dat chiar si 5$ pe un lucru, inseamna ca il apreciaza.

2. Aude pe cineva in spatele lui sau in zona periferica unde n-ar sti fara wall? Trece pe langa o cutie unde nu e nimeni si verifica? Stie ce nu ar trebui sa stie, poate fi intuitie? Pare a fi un jucator cu experienta dupa cum se misca?

3. in consola ex_interp 0 si vezi cum i se duce tine, pare a fi ceva automat sau doar misca bine din mouse?

4. amx_spectate dupa ce mori. record nume in consola. lasa cateva runde daca e neclar, apoi urci demo aici si ne uitam mai multi. Poate fi curat sau nu, la un moment dat poate cineva sa decida ca nu merita sa ne batem capul cu el. In orice caz, pe ts3 putem vedea demo impreuna si discutam direct pe material.

5. comunica cu ceilalti admini, suntem echipa si ne ajutam. Daca cineva i-a dat wg acum 30 de minute, lasa-l in pace, fa-i demo in liniste. Rostul nostru nu e sa hartuim jucatori mai buni. Mai bine ii atragi pe ts3 si crestem comunitatea. Cand un om se pricepe mai bine ca tine la ceva, te apropii de el si inveti.

Adminatul e un fel de voluntariat. E spre binele serverului, nu pentru stima de sine.

Toti vrem o gasca misto, cu jucatori buni si fara ostilitati, acum ca admin avem confirmarea ca suntem primiti in comunitate. Nicio gasca nu vrea oameni cu probleme de personalitate, care sunt abuzivi pentru ca nu le-a iesit ceva asa cum au vrut. 

Bafta si recomand tuturor adminilor la inceput de drum ce am scris aici, si nu doar! 

• Like 2

Da, nu pot decat sa fiu deacord 100 % cu Rica . Noi trebuie sa crestem comunitatea ,sa dam dovada de o gandire sanatoasa si sa incercam sa studiem playerii ,inainte sa aruncam un ban pe care poate nu il merita. 

Stima.

Cand gasiti in wg asa ceva asta nu inseamna ca sunt codurii, astea sunt erori, erori de wd, erori de ceea ce instalezi in pc/laptop. In cazul in care nu stii ce sunt poti da copy/paste si intri pe google sau pe youtube si verifici ce sunt.

12 hours ago, DmG said:

Cand gasiti in wg asa ceva asta nu inseamna ca sunt codurii, astea sunt erori, erori de wd, erori de ceea ce instalezi in pc/laptop. In cazul in care nu stii ce sunt poti da copy/paste si intri pe google sau pe youtube si verifici ce sunt.

Modulele(dll-urile) alea sunt de la windows, nu au nicio legatura cu cs-u majoritatea, daca gasesti dll-uri/scripturi in plus in cstrike asta e cu totul alta problema si parerea mea e ca trebuie dat ban (asta daca e pe steam si ai mai mult de 32 de dll-uri care-s permise) , sau chiar valve cand ai fisiere .bat sau alte executabile(chiar daca apare wg albastru, nu inseamna ca nu e cod), apropo steamul n-o sa-ti adauge dll-uri singur, alea tu singur le-ai bagat acolo, si toate-s coduri, wall/aim pe care  le poti executa cu injectoare sau direct din cs. Parerea mea e ca cel mai bine e sa faci demo , wargodul n-a mai fost updatat de mult timp si multe coduri nu le mai recunoaste , exact cum sunt dll-urile din cstrike, fisierele .bat sau executabile din cs-ul de pe valve si alte porcarii.

De exemplu wargodul asta: https://wargods.ro/wcd/report.php?id=2184890

Daca va uitati in cstrike o sa vedeti 2 executabile care in mod normal nu le aveti pe steam in folderul respectiv :

hlds.exe (MD5: EB2AE912EC0078A99CCF6985A58460E2) (Size: 440640) -> Unknown
hltv.exe (MD5: F71989A6295CA9075E1B59CD868D41C4) (Size: 293280) -> Unknown

Daca le verificati o sa vedeti ca majoritatea antivirusilor le detecteaza ca virus, respectiv 56/69 de antivirusi la primul si la al doilea 62/70, deci nu sunt fisiere normale de la steam, au fost adaugate de playerul respectiv, modificandu-le numele ca sa para fisiere de la cs.

Parerea mea e daca playerul respectiv a jucat in ultima saptamana (sa nu zicem ultima luna) cu cod, wargodul lui fiind rosu, sa fie banat fara discutii, ar trebui si o regula asta.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...